niedziela, 2 sierpnia 2015

Lepsza wydajność na słabszym komputerze w Lumion

Lumion 3D to bardzo rozbudowany program do wizualizacji trójwymiarowych ale niestety posiada również bardzo duże wymagania systemowe. Jeżeli posiadamy średniej klasy sprzęt lub nawet trochę lepszy to i tak wydajność podczas użytkowania Lumiona będzie dosyć mocno ograniczona. Oczywiście jeśli włączy się maksymalne detale, wszystkie szczegóły, w tym cienie przedmiotów. Wizualnie wygląda to bardzo dobrze ale praktycznie edytowanie danej sceny może zająć bardzo dużo czasu.Istnieje bardzo prosty sposób na przyspieszenie ruchu i edycji sceny w Lumionie. Poniżej przedstawiam to rozwiązanie.

1. Gdy mamy włączoną daną scenę przechodzimy to ustawień programu Lumion:


2. Gdy pojawi się na okno Ustawień na początku wyłączamy wszystkie opcje odpowiedzialne za cienie przedmiotów:


3. Następnie zmniejszamy jakość edytora, dzięki czemu ruch myszki będzie bardziej płynny:


4. W kolejnym kroku zmniejszamy wartość rozdzielczości. Dzięki temu nasze ruchy będą szybsze i będziemy mogli szybko poruszać się po scenie:


5. Co prawda jakość wtedy się pogorszy ale dzięki temu zyskamy na wydajności i możliwości szybkiej edycji sceny. Poniżej jakość 25%:


6. Jeśli jakość będzie niezadowalająca zawsze możemy zwiększyć rozdzielczość, dzięki czemu jakość będzie lepsza. Ale trzeba pamiętać, że wraz ze wzrostem jakości, pogarsza się wydajność ruchu. Poniżej jakość 50%:Mam nadzieję, że mój poradnik przydał się osobom ze słabszymi komputerami. Jeśli zdołałem Ci pomóc zostaw komentarz ;-)


Brak komentarzy: